27 Ocak 2020

Yetki Belgesi

etiler nakliyat

etiler nakliyat

Etiler Nakliyat K-3 Yetki belgesi:  Ulaştırma Bakanlığının nakliye firmalarına para karşılığında özel firmalara  verdiği belgedir. Peki bu belge ne işe yarıyor işte cevabı:K-3 belgesi yurt içi taşıma yapan ev ve ofis yerleri taşıyan özel firmalara verilir

K-1 Yetki belgesi: Ticari amaçla yurt içi yük ve eşya taşımacılığı Etiler nakliyat ulaştırma bakanlığından bir miktar para karşılığında aldığı bir belgedir. Yurt içi taşıma yapan bütün firmalar bu belgeyi alması gereklidir. Eğer belge alınması para cezası ve trafikten men cezaları uygulanmaktadır.

Nakliye firması bulurken özellikle internet sitesinde yetki belgeleri firma hakkında bir çok bilgi vermektedir. Bu metnimizde sizi bilgilendirmek istedik. Çoğu sitede bu yetki belgesi bulunmaktadır ama bunların çoğu ya açılmıyor ya da okunmuyor. Şimdi bir yetki belgesinde firma hakkında ne öğrenebiliriz:

Öncelikle ticaret ünvanı kısmına bakıp bu ünvanı Türkiye Ticaret Sicil’e yazıp böyle bir şirketin olup olmadığına bakabilirsiniz. Bazı firmaların k- yetki belgelerinde ticaret ünvanı kısmında limited şirketi olduğunu yazılı ama Ticaret Sicil No kısmı boş yada  vergi numarası 11 hanelidir bu çelişkilere dikkat ederek seçeceğiniz firmayı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın